Wielki sukces naszego ucznia i naszej szkoły

W Rzeszowie 7 czerwca br. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Zaszczytny tytuł laureata uzyskało 413 gimnazjalistów uczestniczących w 14 konkursach. Podczas uroczystości z udziałem wojewody Ewy Leniart oraz kuratora Małgorzaty Rauch zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom uzyskującym wybitne wyniki, tj. laureatom wielokrotnym i zwycięzcom. Wręczono również dyplomy dla przygotowujących ich nauczycieli. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły – Jakub Piwowarski- laureat konkursu z języka polskiego oraz zwycięzca konkursu historycznego.
Ponadto 30 podkarpackich gimnazjów uzyskało Certyfikat „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”, który potwierdza szczególne warunki stworzone uczniom przez szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że taki właśnie certyfikat otrzymało Gimnazjum nr 1 w Krośnie, jedno z trzech nagrodzonych w naszym mieście.
„Przyznane dzisiaj dyplomy, nagrody i wyróżnienia podkreślają rzetelną naukę i szczególny talent laureatów konkursów przedmiotowych. Są także podziękowaniem dla nauczycieli i rodziców za trud mądrego wychowania, pomoc w rozpoznaniu zdolności i inspirowanie do zdobywania nowej wiedzy. Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom. Pragnę pochwalić Waszą postawę: pełną chęci do nauki i dzielenie się wiedzą w duchu szlachetnej rywalizacji. Gratuluję Wam talentu, ciężkiej pracy i ambicji, niezbędnych w osiąganiu tak wspaniałych wyników. Nauczycielom dziękuję za wytrwałość i konsekwencję w działaniu. Rodzicom zaś gratuluję tak wspaniałych dzieci i dziękuję, że dajecie im wsparcie, zrozumienie i motywujące słowa zachęty w chwilach zwątpienia” – podkreśliła wojewoda, gratulując wyróżnionym.
My również pragniemy pogratulować ogromnego sukcesu naszemu uczniowi – Jakubowi Piwowarskiemu, który godnie reprezentował Gimnazjum nr 1 w Krośnie podczas trwania konkursów przedmiotowych. Życzymy powodzenia w nadchodzącym roku szkolnym, kolejnych konkursowych laurów oraz nagród za wspaniałą postawę, ambicję i ciężką pracę.

M. Błaszczyk i M. Glazar