Duży sukces Jakuba i szkoły

W Rzeszowie 12 czerwca br. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Podczas uroczystości z udziałem wojewody Ewy Leniart oraz kuratora Małgorzaty Rauch zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom uzyskującym wybitne wyniki. Wręczono również dyplomy dla przygotowujących ich nauczycieli. Statuetki Prymu odebrało ponad 70 zwycięzców oraz laureatów drugiego i trzeciego miejsca w poszczególnych konkursach. Tytuły „Wybitnego laureata” nadano 138 uczniom klas gimnazjalnych.

Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły – Jakub Piwowarski - laureat konkursu fizycznego (opiekun E. Haznar - Paradysz)oraz konkursu biologicznego (opiekun B. Trznadel). Jakub uzyskał również tytuł finalisty konkursu chemicznego (opiekun Ewa Haznar – Paradysz) oraz konkursu matematycznego (opiekun Ewa Urbanek).

Wyróżnione zostały również szkoły, które efektywnie wspierają sukcesy konkursowe uczniów. Na ręce dyrektorów zostały przekazane certyfikaty „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że taki właśnie certyfikat otrzymało Gimnazjum nr 1 w Krośnie, jedno z dwóch nagrodzonych w naszym mieście.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart złożyła wszystkim laureatom serdeczne gratulacje. Podkreśliła, że przyznane wyróżnienia podkreślają ogromny wkład i zaangażowanie w naukę i szczególny talent laureatów konkursów przedmiotowych. Są także podziękowaniem dla nauczycieli i rodziców za trud mądrego wychowania, pomoc w rozpoznaniu zdolności i inspirowanie do zdobywania nowej wiedzy.

My również pragniemy pogratulować ogromnego sukcesu naszemu uczniowi – Jakubowi Piwowarskiemu, który godnie reprezentował Gimnazjum nr 1 w Krośnie podczas trwania konkursów przedmiotowych. Życzymy powodzenia w nadchodzącym roku szkolnym oraz nagród za wspaniałą postawę, ambicję i ciężką pracę.

Ewa Haznar - Paradysz