Odwiedziny gimnazjalistów w szkolnych pracowniach

We czwartek 1 marca szkolne pracownie przy ulicy Lewakowskiego odwiedzili uczniowie klasy trzeciej z naszego gimnazjum. W czasie swego prawie trzygodzinnego pobytu, mieli oni możliwość dowiedzieć się jak funkcjonują nasze warsztaty, jak są one wyposażone, a także uczestniczyć w przygotowanych specjalnie z myślą o nich ćwiczeniach. 27-osobową klasę podzieliliśmy na 3 grupy, które rotacyjnie zmieniały miejsce zajęć. Pokazy z elementami warsztatów odbywały się w pracowniach: sztukatorskiej, malarsko-tapeciarskiej i murarskiej. Uczniowie wykonywali drobne odlewy z gipsu, a wcześniej przygotowane ozdabiali. W pracowni murarskiej próbowali nakładać cienkowarstwowy tynk elewacyjny na przygotowanym podłożu, a kilku chłopców murowało trzon komina. Czas spędzony w pracowni malarskiej to próby użycia taśm malarskich, pędzli, sprayów, szablonów i tapet. Był to bardzo intensywnie i, mamy nadzieję, pożytecznie spędzony czas. Młodzież deklarowała, że ta wizyta bardzo im się podobała i była dla nich interesująca. Być może niektórzy z nich, zachęceni tym co tu ujrzeli i czego doświadczyli, staną się za kilka miesięcy uczniami naszej szkoły ponadgimnazjalnej. Zapraszamy również uczniów z innych gimnazjów, po wcześniejszym uzgodnieniu, do odwiedzenia naszych szkolnych pracowni.

Warsztaty dla gimnazjalistów zorganizowali, koordynowali i prowadzili nauczyciele: Piotr Biłopotocki, Bogusław Duplaga, Jan Rec oraz Jan Urbanek.