Wizyta na Litwie

W dniach 7-11 kwietnia 2014r odbyła się kolejna wizyta partnerska w ramach projektu COMENIUS, w którym uczestniczy Miejski Zespół Szkół nr 5 w Krośnie. Tym razem gościliśmy na Litwie, w nadmorskiej miejscowości Palanga. Podczas spotkania, wraz z partnerami z Hiszpanii, Włoch, Turcji, Węgier, Rumunii i Szwecji omówiliśmy pracę w projekcie, przedstawiliśmy wyniki konkursu literackiego, ustaliliśmy zadania i cele następnej wizyty na Węgrzech.

Oprócz pracy nad projektem nauczyciele i uczniowie mieli okazję zwiedzić malownicze miasto Kłajpeda, muzeum masek, odbyliśmy również niezwykle poruszającą wycieczkę do muzeum Zimnej Wojny, znajdującego się w lesie Plokstine, na terenie byłej termo-jądrowej bazy rakiet armii radzieckiej.

O dobrą kondycję i rozrywkę uczestników dbali litewscy uczniowie, którzy otoczyli opieką kolegów z krajów partnerskich, przygotowując dla nich dania kuchni regionalnej oraz występy muzyczne.

Wróciliśmy z Litwy pełni niezapomnianych wrażeń i ciepłych wspomnień.

Koordynator: Dorota Slęczka