Wizyta w Rumunii

W dniach od 19 do 24 stycznia 2014r. odbyła się druga wizyta w ramach projektu COMENIUS, w którym uczestniczymy jako szkoła od września 2013r. Przebywaliśmy w Rumunii a dokładnie w miejscowości Baia Mare stolicy okręgu Maramuresz. W trakcie wizyty wybraliśmy logo tej edycji projektu. W konkursie wygrała praca ucznia z Włoch. Ustaliliśmy także, że będzie prowadzony blog, przygotowany przez Węgry i Szwecję. A także ogłoszony został konkurs literacki dla uczniów pt. „Przeżyłem to”. W czasie pobytu w Rumunii nauczyciele i uczniowie mieli możliwość zwiedzić miasto, poznać jego zabytki tj. Wieża Stefana, Wieża Rzeźników czy też Muzeum sztuki współczesnej i folkloru, Muzeum mineralogii. Poznaliśmy bogatą kulturę tego regionu, mieliśmy okazję spróbować przysmaki tradycyjnej kuchni. W trakcie wizyty obejrzeliśmy występ zespołu folklorystycznego. W przedostatnim dniu naszej wizyty uczestniczyliśmy w wycieczce do kopalni soli Saline Turda i obejrzeliśmy w miejscowości Cluj - Napoca budynek Opery Narodowej Rumunii. Pomimo niesprzyjającej deszczowej aury będziemy bardzo miło wspominać nasz pobyt w tym kraju i serdeczne przyjęcie jakie przygotowali nam jego mieszkańcy.

p. Zofia Brożek i p. Gonet i Iwona Majko - Bogacz