Wizyta w Turcji

W dniach 9-13 marca 2015r odbyła się kolejna wizyta partnerska w ramach projektu Comenius, w którym od września 2013 roku uczestniczy Gimnazjum nr 1 w Krośnie.
Tym razem odwiedziliśmy egzotyczną Turcję - kraj pełen pięknych krajobrazów i osobliwej kultury. Podróżą tą zamknęliśmy cykl 24 mobilności przewidzianych do realizacji w projekcie, wymieniliśmy doświadczenia i wypracowane produkty z partnerami z siedmiu szkół (Hiszpania, Włochy, Rumunia, Węgry, Litwa, Szwecja i Turcja). Koordynator projektu Fulgencio Garcia omówił szczegóły wykonania ostatnich zadań w projekcie, podsumowanie którego nastąpi w maju w naszej szkole. Gościć wówczas będziemy 17 nauczycieli i 11 uczniów z partnerskich szkół, dla których przygotowaliśmy interesujący program promujący naszą szkołę i nasz region.
W wolnych chwilach, w promieniach wiosennego słońca zwiedziliśmy ruiny Efezu - miasta jońskiego z 9 wieku p.n.e., Pamukkale - miejscowość słynącą z wapiennych osadów, teren wpisany przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego, a także muzeum lalek oraz turecki meczet. Gospodarze zadbali o to, aby po trudach wielogodzinnego zwiedzania żaden uczestnik projektu nie był głodny, serwując typowe tureckie dania a wśród nich wszechobecną herbatę, podawaną przy okazji wizyt w różnych miejscach a nawet podczas zakupów !

Dorota Ślęczka