Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Krośnie

ZSP nr 6 „BUDOWLANKA”

Logowanie

Hasło:

Cyfrowa Szkoła
Szkoła Promująca Zdrowie

XI edycja Regionalnych Mistrzostw Pierwszej Pomocy

XI edycja Regionalnych Mistrzostw Pierwszej Pomocy

23 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie odbyła się XI edycja Regionalnych Mistrzostw Pierwszej Pomocy dla młodzieży gimnazjalnej o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Krosna, który to objął honorowy patronat nad konkursem. W zawodach udział wzięło 23 drużyny ratownicze, w tym jedna ze Słowacji.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej każdy uczestnik pisemnie odpowiadał na 25 pytań testowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy i promocji zdrowia. W części praktycznej 3-osobowy zespół szkolny udzielał pomocy przedmedycznej w trzech ogniskach urazowych oraz wykonywał resuscytację krążeniowo-oddechową.

Gimnazjum nr 1 w składzie: Anna Górniak, Alicja Śliwińska i Weronika Stachyrak zostało zwycięzcą XI Regionalnych Mistrzostw Pierwszej Pomocy o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Krosna. Nasze gimnazjum okazało się również najlepszym zespołem w ognisku urazowym - "Wypadek komunikacyjny". W części teoretycznej drugie miejsce zajęła Anna Górniak, a Alicja Śliwińska VI miejsce na 69 uczestników.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

opiekun: Ewa Haznar - Paradysz